Вінницька обласна
федерація футболу

Субота, 24 серпня 2019, 16:08:07

Звернення громадян з приводу надання пропозицій щодо розвитку футболу, розбудови інфраструктури футбольного господарства та інші питання футбольної направленності приймаються з 9-00 до 18-00 у робочі дні за номерами телефонів - 067-430-17-94, 067-430-16-32, 067-430-19-90

Пропускають наступний тур

УВАГА! Через технічні роботи, пов'язані із запровадженням нової бази ФФУ, дані щодо дискваліфікованих гравців можуть відображатися некоректно.

До уваги керівників та тренерів аматорських команд нагадуємо Вам про Регламент:

Ст.46 п.1. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік попереджень (жовтих карток), вилучень (червоних карток) та дисциплінарних санкцій, що застосовуються до футболістів та офіційних представників, і нести за це відповідальність.

Кращі бомбардири

БомбардириКлубІгорГоли (пен)

Вища ліга

Перша ліга (захід)

Перша ліга (схід)

Треба розуміти, що за якістю гри в матчі з Сербією планка була піднята дуже високо. Нереально високо. Тож очікувати такої гри від збірної України кожного разу – це наче вимагати від альпініста кожного походу підкорювати Еверест. Сьогодні вимагати треба було результату. Ну, точніше, результату, здобутого не з такими нервами, як в першому поєдинку проти Люксембурга.

Андрій Шевченко врахував попередній досвід і не став застосовувати ротації, як це було в матчі з Люксембургом після успішної гри в Португалії. Вийшли зі старту всі ті, хто громили Сербію. У Люксембурга – теж бойовий склад, бо там і місця для маневрів – не так вже й багато.

Гості протрималися недовго. Точніше, спершу взагалі не трималися на плаву. Атаки обрушилися на ворота Люксембурга одразу зі стартовим свистком арбітра зі Словаччини. І якщо з подачею Миколенка (перехопив воротар) та ударом Коноплянки (заблокували) впоралися, то розіграш першого ж кутового призвів до фатальних для гостей наслідків. Маліновський з лівого краю майстерно закрутив м'яча до центру штрафного майданчика, а Яремчук продовжив свій гольовий парад у збірній України. Це називається "поїхали".

Удар Степаненка головою в поперечину, вихід Зінченка один на один після перехоплення в центрі поля і стрімкої контратаки, класна спроба Маліновського зі штрафного поцілити під поперечину – таке різноманіття моментів створювалося в умовах дуже щільної оборони суперника. Люксембург, на відміну від Сербії, не залишав оголених зон, будував захист двома ешелонами. Але українці часто проходили суперника один в один (особливо добре це вдавалося Коноплянці), вигравали підбір в центрі поля і, що також важливо, застосовували довгі передачі за спини захисникам. Йшов цей елемент навіть від наших центральних оборонців Матвієнка та Кривцова.

Треба відзначити й намагання люксембуржців в атаці. Впродовж першого тайму команда Люка Хольця створила два моменти, які за сприяння фортуни могли вилитися у забиті м'ячі. Спочатку Жерсон Родрігес невлучно пробив з близької відстані, а ближче до перерви вдалий сольний прохід лівим флангом ударом з гострого кута завершив Янс – П'ятов пильності не розгубив.

Вкрай неприємний момент відбувся, коли після подачі до штрафної зони захисники України нещільно зіграли з габаритним Родрігесом і той майстерно, чого гріха таїти, вразив кут воріт П'ятова. Від неприємностей господарів врятував лише піднятий прапорець асистента з сигналізацією офсайду. Завершення першої 45-хвилинки видалося не таким, яким бажав би бачити його Андрій Шевченко.

Доволі несподівано в цьому матчі виникла напруга – на початку все було значно спокійніше. В принципі, господарі могли розрядити ситуацію на початку другого тайму, але ні Віктор Циганков, ні Роман Яремчук не змогли пробити як слід по воротах з вигідних позицій. Тож Люксембург все ще зберігав надію. Показовий момент – 55-а хвилина. Україна вибігла в контратаку і зусиллями Маліновського, Яремчука і Циганкова (останній і пробив по воротах) ледь не забила гол. Але сама суть – Україна застосовувала контратаки, бо суперник наступав великими силами.

Трибуни вже скандували не "Шева-Шева", а "П'ятов - П'ятов". Голкіпер удостоївся похвали за класний сейв у відповідь на удар суперника зі штрафного. Потім Андрій впорався й з загрозою, що йшла від Жерсона Родрігеса. З Люксембургом було точно складніше, аніж з Сербією.

Гра вирівнялася і вже мови про домінування українців бути не могло. До того ж, зник креатив в атаці, якого з надлишком було в матчі з сербами. Коноплянка, наприклад, після свого проходу пробив безхитрісно, а Циганков діяв хоч і активніше, аніж в першому таймі, та все ж часто втрачав м'яч на завершальній фазі атак. Коли ж проходили удари, то їм зазвичай бракувало влучності.

То вже цілком і повністю нагадувало першу зустріч між цими командами у відборі до Євро-2020, з тою лишень різницею, що Україні не потрібно було великими силами йти вперед на завершальному відрізкові поєдинку. Можна було дозволити собі подовгу проводити заміни і ще довше розігрувати рідкісні кутові, один з яких, до речі, виник після удару Зінченка з правого краю штрафної зони. Настраждалися вдруге – після Сербії це чітке приземлення з небес на землю.

Але головне – результат. Насправді, цей Люксембург – дуже неприємна команда і не факт, що хтось з наших конкурентів не втратить очок в боротьбі з ними.