Вінницька обласна
асоціація футболу

Неділя, 05 квітня 2020, 02:19:18

Звернення громадян з приводу надання пропозицій щодо розвитку футболу, розбудови інфраструктури футбольного господарства та інші питання футбольної направленності приймаються з 9-00 до 18-00 у робочі дні за номерами телефонів - 067-430-17-94, 067-430-16-32, 067-430-19-90

Пропускають наступний тур

УВАГА! Через технічні роботи, пов'язані із запровадженням нової бази ФФУ, дані щодо дискваліфікованих гравців можуть відображатися некоректно.

До уваги керівників та тренерів аматорських команд нагадуємо Вам про Регламент:

Ст.46 п.1. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік попереджень (жовтих карток), вилучень (червоних карток) та дисциплінарних санкцій, що застосовуються до футболістів та офіційних представників, і нести за це відповідальність.

Кращі бомбардири

БомбардириКлубІгорГоли (пен)

Вища ліга

Перша ліга (захід)

Перша ліга (схід)

Перед останнім туром "Шахтар" посідав друге місце в групі С, але міг легко залишитись не тільки без Ліги Чемпіонів, а Ліги Європи навесні. Завдання перед гірниками було просте – перемагаєте "Аталанту" і ви в числі 16 найкращих клубів Європи цього сезону. Звісно, можна було ризикнути з нічиєю та розраховувати, що напіврезервному складу "Манчестер Сіті" вистачить бажання не програти загребському "Динамо".

Луїш Каштру виставив оптимальний на сьогоднішній момент склад, який не передбачає в ньому присутності Марлоса. Його на правому фланзі атаки замінив Тете. Трикутник в центрі поля сформували Степаненко, Патрік та Коваленко, при цьому Віктор діяв максимально близько до Мораеса, хоча й нижче нього. В обороні грали Додо, Кривцов, Матвієнко та Ісмаїлі, Тайсон традиційно на схемі розташовувався зліва, але фактично грав майже в центрі, звільняючи фланг для свого захисника.

Джан-П’єро Гасперіні був змушений міняти одного з трьох центрбеків – замість Толої вийшов Масієлло. Руслан Маліновський залишився на лаві для запасних, тож в центрі поля грали Де Роон та Фройлер, а під єдиним форвардом Муріелем – Гомес та Пашаліч. На флангам чорно-синіх вийшли Гозенс та Кастань.

Матч краще розпочала "Аталанта", яка дуже легко комбінувала перед штрафним майданчиком гірників та в 15 хвилин мала три нагоди, щоб стати господарем ситуації. Спочатку неймовірним чином обрізався Ісмаїлі, Гомес вискочив на побачення з П’ятовим, сам пробити не зміг, віддав на Муріеля, той на Пашаліча, останній загнав себе до лицьової лінії, звідки його простріл перехопив голкіпер. Згодом Муріель бив зльоту після скидки партнером грудьми – повз, а потім пожежу запалив Кривцов, проте Гомес влучив в когось з захисників.

Довго так тривати не могло – "Шахтар" мусив відповісти. І помаранчево-чорні зробили це якнайкраще. Не пощастило буквально на сантиметри. Тайсон віддав в розріз на Тете, той прострілював, від захисника м’яч відлетів до Коваленка, який вгатив під поперечку. Проблема в тому, що Тете перебував в офсайді, що засвідчили відеоасистенти.

З того моменту гра вже була рівною. Не надто надійний захист обох команд створював відчуття, що гол може статись в будь-який мить, проте по-справжньому небезпечним до перерви був лише один епізод – Мораес здорово "просочився" між двох захисників та пробив головою під поперечку, однак Голліні встиг викинути руку і перевів м’яч на кутовий. Після його розіграшу вже Степаненко пробивав головою над поперечкою.

Початок другого тайму не був насичений подіями. "Аталанта" акуратно підтискала, але без наслідків – удар Муріеля зі штрафного був легкою розминкою для П’ятова. Напевне вболівальники "Шахтаря" скажуть, що ключовий епізод стався на 56-й хвилині. Саме тоді той-таки Муріель не встиг за Додо і пішов ззаду в підкат проти бразильця. Якщо врахувати, що в першому таймі колумбієць вже заробив жовту – порушення мало залишити гостей в меншості. Можливо, з гірниками зіграла злий жарт їх наполегливість. Вони всією командою кинулись вимагати від Цваєра справедливості, той ніби тягнувся рукою до кишені, а потім почав відганяти від себе найбільш активних і в підсумку обмежився усним попередженням для форварда.

Не вилучив та й не вилучив… Луїш Каштру замінив Тете, у якого гра після перерви на пішла, на Марлоса. Той майже одразу став співучасником шансу для Мораеса, якого сам на сам з голкіпером виводив Коваленко. Однак бразилець і Голліні не переграв, і в офсайд заліз. Це була 64 хвилина. На 66-й "Аталанта" вийшла вперед і фактично виграла гру. Гол вийшов дуже схожим на той, який "Шахтар" забив у першому таймі. В тому сенсі, що все вирішували сантиметри. Однак в обох випадках WAR зіграв проти господарів.

Питання було в тому, чи перебував Гомес в офсайді, коли прострілював на Кастань. Як показав повтор – Алехандро був на одній лінії з п’ятою Кривцова.

Пропустили, так проблема, але ж не катастрофа! Майже катастрофа сталась, коли Додо, який перед цим явно зчепився з Фройлером, відмахнувся від того і побачив перед собою червону картку (пряму). А вже через три хвилини "Аталанта" зняла питання про переможця. Маліновський, який вийшов на заміну замість центрального захисника на 61-й хвилині майже від кутового прапорця пробив штрафний. Пашаліч, вискочивши з-за спин захисників, ледь помітним дотиком підправив політ м’яча – 0:2.

Те, що Удача вже не на боці "Шахтаря", стало зрозуміло по тому. Вередлива Пані забагато допомагала команді Каштру в Мілані та Загребі. Тож коли Ісмаїлі після скидки Мораеса пробив потужно і прицільно, голкіпер перевів м’яч у поперечку. А на початку компенсованого часу шанс мав Алан Патрік, який пробив з рикошетом, проте знову відмінно зіграв Голліні. Крапку в матчі поставив Тарас Степаненко – гравець, який до цього моменту вважався еталоном надійності в складі "Шахтаря". Саме після його невдалої спроби вибити м’яч зі штрафного майданчику Гозенс оформив розгром.

0:3 – "Шахтар" мав усі козирі на руках, але завдання не виконав. Добре, що "Манчестер Сіті" виявився не по зубах "Динамо". Можливо, це на краще, що гірники навесні зіграють в Лізі Європи, а не Лізі Чемпіонів. Враховуючи приховану перебудову, що наразі проводить Каштру, там в них буде більше шансів вдосконалити команду і здобути результат.